ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9166009
*
nr 916 6009
Spegel
57x150
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 oktober 2014
kl 18:38:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/10 17:27:11
1
150 kr
2/10 20:34:39
2
300 kr
2/10 22:02:22
3
300 kr
2/10 22:02:22
2
300 kr (Budbetjänt)
2/10 22:04:04
3
400 kr
3/10 19:32:52
2
500 kr
5/10 20:45:17
4
700 kr
6/10 12:01:34
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 916 6009
Spegel
57x150
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 oktober 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/10 17:27:11 | 1 | 150 kr |
2/10 20:34:39 | 2 | 300 kr |
2/10 22:02:22 | 3 | 300 kr |
2/10 22:02:22 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
2/10 22:04:04 | 3 | 400 kr |
3/10 19:32:52 | 2 | 500 kr |
5/10 20:45:17 | 4 | 700 kr |
6/10 12:01:34 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53